Antresola w mieszkaniu- tak czy nie?

Niewielkie mieszkania wymagają od właściciela lub projektanta wielkiego sprytu, który pozwoli z naprawdę niewielkiej przestrzeni, wygospodarować dużo miejsca, które zapewni komfort jego mieszkańcom. Niewielkie mieszkania cieszą się popularnością, ale bardzo często są kupowane ze względu na koszt i możliwości kredytowe młodych ludzi, dla których nie wielkość ma znaczenie ale własny kąt. Myśląc perspektywicznie, niekiedy mieszkanie idealne dla jednej osoby, będzie za małe dla dwóch, nie mówiąc już o momencie pojawienia się dziecka. Jeżeli mieszkanie jest wysokie, wtedy warto rozważyć budowę antresoli. Co to jest i jak najlepiej zaaranżować przestrzeń na antresoli, by przebywanie w niej i wykonywanie różnych czynności nie okazało się po czasie problematyczne?

Antresola- czy sprawdzi się w każdym mieszkaniu?

Niestety nie. Aby przystąpić do budowy antresoli, należy określić przede wszystkim to, jaka jest wysokość naszego mieszkania. Niestety przy standardowych wysokościach- około 2,5m, wykonanie antresoli nie będzie możliwe. Antresola to świetne rozwiązanie w przypadku mieszkań znajdujących się w kamienicach. Takie mieszkania najczęściej mają wysokie sufity, a przez to przestrzeń w pomieszczeniu sprawia wrażenie strasznie dużej co jednak nijak  ma się do miejsca, które mamy do zagospodarowania- jest go po prostu za mało. W takim przypadku budowa antresoli to świetne rozwiązanie, które umożliwi na przykład stworzenie części sypialnianej na górze, oraz przestrzeni wypoczynkowej lub biurowej na dole. Innym miejscem w którym antresola to dobre rozwiązanie to dom, który jest zbudowany w taki sposób, że ma wysokie sufity czy dużo wysokiej przestrzeni na klatce schodowej. W takim domu górne piętro może zostać zaaranżowane w stylu antresoli co pozwoli zachować otwartą przestrzeń, ale również w sposób ciekawy oddzieli parter od piętra.

Antresola w mieszkaniu-  jak zaaranżować?

Antresola w niewielkim mieszkaniu, jak to już zostało wspomniane powyżej, może zostać zaaranżowana jako część sypialniana. Niewielkie schodki prowadzące na górę sprawią wrażenie łóżka piętrowego. Ponadto z przestrzeni sypialnianej korzystamy najczęściej w nocy, dlatego też umieszczenie jej na górze pozwoli na ukrycie łóżka przed oczami przebywających w mieszkaniu gości. Dodatkowo w przypadku wczesnego wstawania i małej ilości czasu na poranne czynności, łóżko na antresoli, niekoniecznie pościelone przed wyjściem, nie będzie przykuwało wzroku właściciela. Innym rozwiązaniem, jeżeli jest to niezbędny element mieszkania, jest zaaranżowanie domowego biura na antresoli. Jeżeli właściciel na co dzień pracuje w domu bądź po pracy spędza sporo czasu na załatwianiu biznesowych spraw- warto zaaranżować biuro na antresoli, gdyż podczas odpoczynku czy przyjmowania gości, przestrzeń biurowa w zaciszu własnego domu, nie będzie cały czas przypominać o rzeczach do zrobienia czy o kolejnych obowiązkach do wykonania.

Antresola w mieszkaniu- tak czy nie?
Oceń post