Aranżacja małej łazienki

W wielu mieszkaniach bardzo często można spotkać małe łazienki. Dlaczego? Łazienka to miejsce użyteczne, które służy nam do konkretnych celów i w większości nie są to czynności relaksacyjne, choć także, ale przede wszystkim czynności higieniczne. Właśnie dlatego łazienki są małe, by wygospodarować jak najwięcej przestrzeni na pokój czy salon. Właśnie dlatego aranżacja łazienki jest stosunkowo problematyczna, ponieważ w łazience jest tak wiele elementów niezbędnych, że niekiedy trudno pomieścić wszystko to, co byśmy chcieli.  Najważniejszym zwykle pytaniem i dylematem jest to czy wybrać wannę czy prysznic. Inne elementy są niezbędne i można jedynie zastosować mniejszą umywalkę z niewielka szafką. Półki również można ciekawie zaprojektować tak aby były użyteczne i zmieściło się na nich wszystko, co konieczne, ale wanna i prysznic to tak odmienne elementy armatury łazienkowej, oraz zajmujące sporo przestrzeni elementy, że często trudno jest zdecydować. Co więc wybrać?

Wanna w łazience

O zaletach wanny można się rozpisywać godzinami. Wanna umożliwi stworzenie w łazience domowego spa, zapewni relaks w ciepłej, pokrytej bąbelkami wodzie, pozwoli na poczytanie książki podczas kąpieli czy nawet obejrzenie ulubionego filmu. Wanna, choć pochłania sporo wody, to miejsce, w którym można swobodnie wypocząć, ukoić umysł i uspokoić myśli. każda kobieta marzy o tym by od czasu do czasu zanurzyć się w ciepłej, pięknie pachnącej wodzie, która przy użyciu odpowiednich kosmetyków nawilży ciało i wpłynie na nie pobudzająco. Oczywiście wanna ma również swoje minusy. Przede wszystkim nie jest wygodna w przypadku brania szybkiego prysznica, kiedy to potrzebujemy jedynie umyć ciało po ciężkim dniu. Ponadto wanna może być również problematyczna dla osób starszych, z problemami ze stawami, dla których wejście do wanny będzie utrudnione i może być przyczyną wielu upadków i obrażeń. Ostatecznie to metraż łazienki wpłynie na decyzję o wannie, gdyż niekiedy w małej łazience zastosowanie niedużej wanny wcale nie zapewni komfortu, wiec warto z niej zrezygnować, niż zakupić i nie być zadowolonym.

Prysznic w łazience

Prysznic zajmuje nieco mniej miejsca niż wanna, dlatego nadaje się idealnie do nawet niewielkich łazienek. Ponadto, prysznic to wygoda i szybkość. Wejście i wyjście spod prysznica jest łatwe i niewymagające, nawet dla osób z problemem ze stawami. Bardzo ważną cechą prysznica jest to, że pozwala na oszczędzanie wody, a w przypadku, gdy uprawiamy sport czy lubimy brać często prysznic, jest on wygodny i oszczędza również wiele czasu.

Aranżacja małej łazienki
5 (100%) 1 vote