Łóżko-jakie wybrać?

Sen to bardzo ważny element życia każdego człowieka. Lekarze zalecają, by snem ciągłym, nieprzerwanym przesypiać każdego dnia 8h. Ten czas to jedna trzecia dobry, tak więc spora część czasu. Aby zachować komfort snu i by było nam wygodnie, warto zadbać o wygodne łóżko i pościel, które nam ten sen ułatwią. Jakie zatem łóżko wybrać?

Łóżko na stelażu

Klasyczne łóżko, jedno lub dwu osobowe wykonane z drewnianym lub metalowym stelażem i klasycznym materacem, to chyba coś o czym marzy właściwie każdy. Klasyczne łóżko, zawsze nakryte pościelą szerokie i przestronne. Takie łóżka mają to do siebie, że należy wydzielić niezależną sypialnię ponieważ zajmuje ono dużo miejsca i nie jest to element, który z powodzeniem mógłby zostać umieszczony na przykład w sypialni. Szeroki wachlarz rozmaitych stelaży, z prawdziwego drewna, ze sklejki czy z metalu oraz różne sposoby ich wykroju sprawiają, że wybór łóżka do sypialni nie jest najprostszy. O wiele ciężej jest jednak wybrać materac. Czy będzie to materac piankowy czy sprężynowy a może łóżko wodne? Taki wybór jest dosyć istotny, gdyż takiej decyzji nie podejmuje się codziennie i nie jest to również  tani zakup.

Alternatywy dla łóżka

Kanapa czy  sofa rozkładana to dwie alternatywy dla łóżka, które nadają się do mniejszych przestrzeni oraz do salonów, jeżeli przewidujemy możliwość przyjęcia gości na noc. Kanapa umożliwia zagospodarowanie przestrzeni wypoczynkowej, która złożona da przestrzeń do posadzenia gości czy położenia się na chwilę w ciągu dnia, ale spełnia również funkcję dekoracyjną. Jeżeli nie możemy wygospodarować sypialni w swoim mieszkaniu, to warto mieć kanapę, by móc na niej spać i tak aby w dzień nie zajmowała dużo przestrzeni i odpowiednio komponowała się z wystrojem wnętrz.

A gdyby tak pójść w minimalizm?

Na rynku oprócz sof można znaleźć również rozkładane fotele, są to takie małe sofy, które po pociągnięciu za odpowiedni uchwyt rozkładają się i dają powierzchnię do spania, niecą wąską ale wystarczającą dla jednej osoby. Taki fotel-łóżko to świetna opcja na przykład dla dzieci czy po prostu warto mieć takie fotele w salonie, a w przypadku, gdy oczekujemy większej ilości gości możemy śmiało zaproponować by przenocowali i nie musimy już wyciągać dmuchanych materacy czy śpiworów. Przestrzeń do spania jest ważna, i nie chodzi tylko o przestrzeń dodatkową dla przyjezdnych gości, ale przede wszystkim dla domowników. Sen jest bardzo ważny w życiu człowieka, dlatego istotne jest to aby wybrać łóżko według własnych preferencji i zagospodarować mieszkanie w taki sposób by na to wymarzone po prostu znalazło się miejsce.

Łóżko-jakie wybrać?
5 (100%) 1 vote