Lustra- niezbędny element czy elegancka dekoracja

Lustro to niezbędny element każdego domu, bowiem oczywistym jest fakt, że chcemy przy okazji każdorazowego wyjścia z domu, prezentować się dobrze. Żeby wiedzieć czy tak faktycznie jest, niezbędne jest lustro, w którym doszukamy się wszelkich mankamentów własnego wyglądu czy stylizacji. Ale czy lustro obecnie jest tylko czymś, co jest użyteczne, czy  może być również swoistego rodzaju dekoracją?

Jak wykorzystać lustra w aranżacji?

Lustro w łazience czy w przedpokoju jest istotne, ponieważ używamy go do przejrzenia się w nim, do sprawdzenia naszego wyglądu czy po prostu popatrzenia się na swoje odbicie, często bez żadnego celu. Lustro, szczególnie w ładnej, pasującej do wystroju wnętrz, ramie, można wykorzystać jako element dekoracyjny w salonie, czy nad łóżkiem w sypialni. Szczególnie w sypialni taki element nad łóżkiem, doda pikanterii w sypialni. Lustro wenecki można również wykorzystać na drzwiach wejściowych. Z zewnątrz nikt nie zobaczy co dzieje się w środku, natomiast od zewnątrz będziemy mogli dokładnie zobaczyć kto stoi za drzwiami.

Funkcje lustra

Oprócz funkcji oczywistych, które zostały zaakcentowane na początku, lustro zastosowane w odpowiedniej formie i miejscu, może optycznie powiększyć niewielką lub nieforemną przestrzeń. Lustro nadaje pomieszczeniom głębię i sprawia, że wydaje nam się, że jest całkiem sporych rozmiarów, choć tak na prawdę nie jest. Jak wykorzystać lustra do pogłębienia przestrzeni pomieszczenia? Najlepsze będą lustra wbudowane w drzwi szafy. Najlepiej do tego nadają się szafy wnękowe, które najczęściej zapełniają przestrzeń na całej wysokości pomieszczenia, tak więc takie lustro będzie dosyć sporych rozmiarów, przez co efekt jakiego oczekujemy zostanie uzyskany. Niesamowicie modnym ostatnio dodatkiem są również elementy lustrzane w różnorakich, najczęściej geometrycznych i heksagonalnych wzorach. Takie elementy dostępne w formie samoprzylepnych naklejek, którymi można stworzyć wzór bądź okleić całą ścianę dadzą ciekawy wygląd ściany pokrytej małymi lusterkami, jak cekiny naszyte na bluzce. Taka dekoracja ściany zestawiona z klasycznymi, czarno-białymi wnętrzami da wspaniały  efekt glamour.

Lustra w mieszkaniu można wykorzystać na wiele sposobów, są nie tylko użyteczne ale również eleganckie. Im więcej luster, tym pomieszczenie wydaje się większe i ciekawsze. Ponadto sporo luster w których można się przejrzeć to zdecydowany must have dla każdej kobiety, która lubi wyglądać niesamowicie i wiedzieć jeżeli coś we własnej stylizacji jest nie do końca dopasowane.

Lustra- niezbędny element czy elegancka dekoracja
5 (100%) 1 vote