Nietypowe elementy dekoracyjne

Dom to nie tylko miejsce do życia, wykonywania rutynowych codziennych obowiązków, nauki i zabawy, ale dom to również miejsce odpoczynku. Ważne jest aby zaaranżować odpowiednio przestrzeń, która nie będzie przepełniona zbędnymi przedmiotami, ale elegancko podkreślona dodatkami, które dodadzą charakteru wnętrzom domu. Jakie dodatki wybierać by dom cieszył oko właścicieli i wszystkich gości, by miał swój własny charakter i styl? Możliwości jest bardzo wiele, bowiem każde mieszkanie jest wykończone na swój sposób i styl, dlatego też każdy powinien mieć możliwość wybrania dokładnie tego, czego chce i to co będzie idealnie podkreślało wnętrza jego domu.

Lustra

Bardzo nowoczesnym i coraz częściej wykorzystywanym elementem dekoracyjnym do domu są lustra. Lustra przestały pełnić tylko określoną funkcję jaką jest ukazanie tego, jak wyglądamy, ale lustro, dodatkowo w odpowiedniej oprawie, eleganckiej ramie czy o ciekawym kształcie, to świetny element dekoracyjny, który dodatkowo pozwoli na optyczne powiększenie niewielkich pomieszczeń. Lustro nadaje głębi, odbija światło i sprawia, że mimo wszystko kiedy tylko mamy na to ochotę, możemy się w nim przejrzeć i sprawdzić czy w naszym wyglądzie wszystko jest tak, jak być powinno. W nowoczesnych aranżacjach bardzo często wykorzystuje się lustra w srebrnej bądź złotej ramie, wszystko oczywiście jest uzależnione od kolorystyki wnętrza i aranżacji, ale w klasycznych projektach można również zastosować lustro w drewnianej, pięknie rzeźbionej ramie. Ciekawym zabiegiem są również mini lustra w formie okrągłej lub geometrycznej w różnych wymiarach, które można łatwo przytwierdzić do ściany i stworzyć pięknie wyglądającą mozaikę.

Doniczki i osłonki na kwiaty

Nieodłącznym elementem dekoracyjnym każdego domu są niewątpliwie rośliny doniczkowe. Oczywiście aby odpowiednio wyeksponować ich piękno, warto zainwestować w pasujące do wystroju wnętrza doniczki lub osłonki na doniczki. Bogata oferta zarówno w sklepach stacjonarnych jak i online pozwoli na dobranie odpowiednich doniczek i osłonek, dopasowanych do wystroju wnętrza. Doniczki kamienne, szklane, plastikowe, metalowe, w różnych kształtach- owalne, prostokątne, kwadratowe czy geometryczne- wybór jest ogromny, ale odpowiednio dobrany dodatek do roślin doniczkowych podkreśli nie tylko ich wygląd ale również wygląd mieszkania. Jeżeli chodzi o balkon, to tam najczęściej w grę wchodzą większe rośliny doniczkowe. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się duże donice, które na pierwszy rzut oka przypominają plecioną wiklinę, ale są wykonane z techno ratanu odpornego na wilgoć i wysoką temperaturę. Jeżeli chodzi o kwiaty, to zwieszone z barierek wiszące doniczki sprawdzą się idealnie na każdym balkonie.

Nietypowe elementy dekoracyjne
Oceń post