Wypoczynek w salonie

Salon- miejsce spotkań, relaksu, czytania książek i oglądania telewizji. Jest to ważna część domu, jego centrum dlatego warto by salon został elegancko urządzony, ale również by był  przestronny, czysty i nieprzepełniony zbędnymi dodatkami. Czy warto salon projektować na własną rękę, czy może lepiej zlecić projekt i realizację, projektantowi lub dekoratorowi wnętrz? Wszystko zależy oczywiście od zawartości portfela, jednakże to również świadomość swoich możliwości aranżacyjnych odgrywa dosyć sporą rolę. Jeżeli nie mamy wyobraźni przestrzennej i w zasadzie będąc w pustym czy nawet zaaranżowanym już pomieszczeniu, nie wiemy, co dało by się w określonej przestrzeni zrobić i jak ją zaaranżować, wtedy warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Projekt salonu to inwestycja na lata

Aranżacja wnętrz, nie tylko salonu ale również każdego innego pomieszczenia, to bardzo często krok na lata. Dlaczego? Otóż wyposażenie wnętrza, razem z projektem, z wszelkimi meblami, z układaniem paneli lub płytek czy elementami dekoracyjnymi to ogromy koszt. Do tego dochodzi czas realizacji jak zamawianie poszczególnych komponentów, robota fachowców od wykończenia wnętrz oraz sprzątanie poremontowego kurzu i bałaganu. W takiej sytuacji w zasadzie nikt nie ma ani czasu, ani pieniędzy ani siły by przearanżować konkretne pomieszczenie na przykład po roku. Właśnie dlatego zatrudnienie projektanta wnętrz to świetna opcja, ponieważ jest to jednorazowa inwestycja powiedzmy na okres 3-5 lat, niekiedy dłużej, tak więc rocznie taki koszt z perspektywy czasu jest stosunkowo niewielki. Dodatkowym atutem są znajomości projektanta, który przez wzgląd na wieloletnią współpracę z różnymi firmami czy sklepami, może zdobyć dla nas atrakcyjną zniżkę na produkt, na który możliwie nie byłoby nas stać. Dodatkowo wspomniane znajomości pozwolą na zatrudnienie poleconych fachowców, którzy nas nie zawiodą.

Salon miejscem relaksu

Salon to miejsce w którym wypoczywamy, dlatego warto zainwestować przede wszystkim w bardzo wygodny zestaw wypoczynkowy. Kanapa, sofa, fotele obite miękkim ale trwałym materiałem, w ciekawym, pasującym do wnętrza kolorze to zdecydowanie podstawa każdego salonu. Istotnym elementem do przemyślenia jest fakt, czy kanapa lub sofa powinny mieć możliwość rozłożenia na powierzchnię do spania.  Bardzo często jest tak, że przyjmujemy gości w zaciszu własnego domu, dlatego dodatkowe miejsce do spania, z całą pewnością bardzo  się przyda. Aranżacja salonu może okazać się wymagającym zadaniem, ale z pomocą fachowca, aranżacja wnętrza będzie szybka i zadowalająca.

Wypoczynek w salonie
Oceń post