Jak zaaranżować poddasze w twoim domu?

Każdy projekt domu, nie ważne czy małego, czy dużego, zakłada określone elementy specjalnego przeznaczenia, które można zaaranżować w określony przez siebie sposób. Piwnica, parter, piętro czy poddasze sprawiają, że można w domu wydzielić zarówno przestrzeń mieszkalną i wypoczynkową jak również roboczą. Piwnica zwykle jest miejscem w którym nie wydzielimy pokoju czy salonu, ale można w niej wygospodarować warsztat, a w przypadku większego metrażu, nawet garaż. Poddasze natomiast dawniej zwykle spełniało funkcję graciarni, miejsca w którym przechowujemy przedmioty z których na co dzień nie korzystamy, lub czekają na swój lepszy czas. Warto jednak wykorzystać tę przestrzeń w lepszy sposób by pozyskać dodatkowe kilka metrów kwadratowych. Na co przeznaczyć poddasze?

Domowe biuro

Poddasze charakteryzuje się tym, że jest to przestrzeń mało ustawna i niekiedy nie uda nam się umieścić w niej szafy. Będzie również nie wygodna w codziennym życiu, gdyż poddasze ma ścięty sufit, który nie pozwala na łatwe przemieszczanie się. Taka przestrzeń nie będzie przyjemna do życia i odpoczynku w gronie rodziny ale może z powodzeniem sprawdzić się jako domowe biuro. Niewielka przestrzeń ale z biurkiem i niezbędnymi do przechowywania półkami czy szafkami na dokumenty lub książki sprawdzi się doskonale jako domowe biuro, miejsce wyciszenia, skupienia myśli i odizolowania się od reszty domu. Takie biuro to coraz częściej wybierane rozwiązanie w przypadku aranżacji domu, gdyż nie zabieramy wolnej przestrzeni na niższych piętrach, która lepiej sprawdzi się jako pokój dla dziecka czy domowa biblioteka, jednakże mamy w domu miejsce, do którego można się udać i wykonywać tam obowiązki o których nie chcemy pamiętać podczas odpoczynku czy czasu spędzanego z rodziną.

Garderoba

Garderoba to coraz częściej wydzielana przestrzeń zarówno w domach jak i mieszkaniach. Odpowiednie miejsce w którym przechowujemy ubrania, buty i dodatki zapewnia nam porządek i ład w innych częściach domu. Oczywiście poddasze może nie być najwygodniejsze na garderobę, w której trzymamy wszystkie rzeczy, ale można zaaranżować je jako garderobę na ubrania rzadszego użytku jak na przykład ubrania sezonowe, na przykład zimowe, których nie używamy w innych, cieplejszych miesiącach. Kurtki zimowe, płaszcze, czapki, szaliki czy obuwie zimowe zabierają sporą powierzchnię i zajmują dużo miejsca. Taka garderoba na poddaszu sprawi, że uporządkujemy ubrania sezonowe, a gdy sezon zimowy nadejdzie, można wymienić ubrania w szafach w części mieszkalnej, a letnie przechować w dodatkowej garderobie na poddaszu.

Jak zaaranżować poddasze w twoim domu?
5 (100%) 2 votes